داورزنی: برای تهیه ارز به موقع اقدام کردیم

استاندارد
داورزنی: برای تهیه ارز به موقع اقدام کردیم

خبرگزاری فارس: رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اهمیت فضای همدلی و وحدت در آستانه بازی‌های آسیایی جاکارتا از برگزاری جلسه‌ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خبر داد که منجر به تخصیص بودجه به فدراسیون‌های برای حمایت بیشتر و اجرای برنامه‌های آن‌ها شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، سید رضا صالحی امیری در نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی که عصر امروز برگزار شد فضای همدلی و وحدت رویه در آستانه رویداد مهم بازی‌های آسیایی جاکارتا را مورد تاکید قرار داد و استمرار آن را ضرورت افتخار آفرینی دانست.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به جلسه‌ای که در سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور برای اختصاص بودجه در فصل اول برای فدراسیون‌های ورزشی برگزار شده، اظهار داشت: خوشبختانه در این سازمان هم رویکرد مثبتی نسبت به ورزش وجود دارد و مقرر شده بودجه‌ای برای فصل اول به فدراسیون‌ها اختصاص دهند تا آن‌ها با دغدغه کمتری برنامه‌های پایانی خود را برای حضور موفق در بازی‌های آسیای جاکارتا ادامه دهند.

به گفته دکتر صالحی امیری اعزام‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با ضریب ۹۸ درصد محقق شده است.

رییس کمیته ملی المپیک آرامش را برای موفقیت در بازی‌های اسیایی ضروری دانست و تاکید کرد: فدراسیون‌ها نباید اسیر برخی جوسازی‌ها شوند به طوریکه در مواردی، چون لباس تیم ملی مطالب خلاف واقعیت منتشر شد، اما حقیقت استفاده از کالای ایرانی در کاروان ورزشی ایران است.

وی ادامه داد:متاسفانه برخی مواقع درصدد برهم زدن آرامش ورزش ایران هستند، اما باید با تدبیر این مراحل را سپری کرد.

صالحی امبری توضیح داد: در شرایطی که حقوق قهرمانان المپیک را دو برابر کردیم، مطالبی در راستای قطع حقوق آن‌ها منتشر شده بود که ما تلاش کردیم وارد چنین مسائلی نشویم، چرا که آرامش در ورزش ضروری می‌دانیم.

رییس کمیته ملی المپیک اعزام‌های کاروان ورزشی ایران در مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اعزام‌ها در ساختار چارچوب مشخص و باهمفکری‌های لازم صورت گرفته و در ستاد عالی بهترین متصمیم اتخاذ شده است؛ بنابراین اگر درخواستی هم وجود دارد بهتر است در ساختار مربوط به خودش مطرح شود.

دکتر صالحی امیری همچنین از برگزاری همایش ملی اقتصاد ورزش خبر داد که وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک در درآن حضور موثر خواهند داشت.
محمدرضا داورزنی در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین با تاکید بر حفظ فضای آرامش و امید گفت: همه ما در ایجاد فضای آرامش نقش داریم، در حالیکه دشمنان قصد دارند فضا را متشنج کنند بنابراین ما نباید به این فضا دامن بزنیم و برای این مهم باید مسائل را در جای خود و در خانواده خود مطرح و حل کنیم.

وی با مهم خواندن همدلی میان ارکان مختلف، تعامل هیات‌های ورزشی استان‌ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: این دو حوزه که دو بال مجموعه وزارت ورزش و جوانان هستند، همه یک ماموریت دارند و بدون همکاری با یکدیگر نمی‌توان ماموریت‌های خود را به سر انجام رساند.

داورزنی در ادامه توضیحاتی را در خصوص برنامه محوری بیان کرد و از فدراسیون‌ها خواست تا اجازه ندهند هیات‌های ورزشی خارج از چارچوب و ساختار وزارت ورزش و جوانان عمل کنند.

معاون وزیر ورزش وجوانان همچنین با تاکید بر حفظ سرمایه‌های ملی مانند ورزشگاه آزادی و محموعه ورزشی انقلاب و…، همکاری با شرکت توسعه وپرداخت هزینه‌های جاری را مورد توجه قرار داد.

وی با بیان اینکه فضای ورزشگا ه‌های آزادی، انقلاب و شیرودی یک فضای عمومی است که مردم در آن تردد می‌کنند گفت: فدراسیون‌ها باید با همکاری شرکت توسعه در ایجاد و حفظ فضای سبز و زیبا سازی این مجموعه‌ها تلاش کنند.

داورزنی گفت:: کشور ما در سخت‌ترین شرایط به راه خود ادامه داده است و در شرایط حاضر نیز با عزت راه خود را ادامه خواهد داد.

داورزنی در پایان با تاکید بر مدیریت هزینه‌ها و کنترل منابع گفت: در بسیاری از اعزام‌ها و اردو‌ها می‌توانیم از ظرفیت کشورمان استفاده کنیم و تمامی اعزام‌های برون مرزی باید منطبق بر اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی باشد.

وی همچنین به اقدام به موقع فدراسیون‌ها برای تهیه ارز دولتی جهت اعزام ها، میزبانی‌ها و پرداخت‌ها تاکید کرد.
همچنین فریبا محمدیان در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزش‌ی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تا کنون در ۱۴ دوره‌ای که در بازی‌های آسیایی حضور داشته ایم همواره یکی از مردان قهرمانمان پرچم دار کاروان کشورمان بوده است گفت: اکنون بلوغ ورزش بانوان موجب شده تا بر آن شویم تا برای پرچمداری یک بانوی ورزش کار تلاش کنیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان با تاکید بر اینکه هرکجا به زنان اعتماد کردیم پاسخ خوبی دریافت کردیم گفت: در مقایسه تطبیقی میان بانوان و آقایان درمی یابیم با ایجادبستری برای افزایش مشارکت زنان می‌توانیم به مدال‌های بیشتری دست رسی پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: با وجود رشد سهم مشارکت بانوان در مسابقات جهانی و بازی‌های المیپک و آسیایی، اما با توجه به رشد جهانی ورزش بانوان، مسئولیت ما خطیر‌تر و سنگین‌تر شده است و یک بانوی قهرمان ایرانی برای کسب مدال باید بیش‌تر از پیش حمایت شود.

محمدیان با بیان اینکه اعطای مسئولیت با اختیار به نواب رئیس بانوان می‌تواند رهگشای رفع برخی موانع باشد گفت: انتظار می‌رود روسای فدراسیون‌ها در انتصاب بانوان اعطای اختیار به آن‌ها را نیز مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه در همه امور باید فضایی برای فعالیت بانوان در نظر گرفته شود گفت: در مواردی نظیر به کارگیری سرپرستان اردوها، جذب مربیان خارجی، مربی بدنسازی، کادر اجرایی و فنی، انتخاب روانشناس لازم است که برای تیم‌های بانوان فقط که یک بانوی متخصص استمداد گرفته شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان بر لزوم توجه به الزامات قانونی ورزش بانوان برای صیانت از ارزش‌های اخلاقی، حجاب و عفاف در میادین بین المللی تکیه کرد و افزود: حمایت از تیم ملی بانوان در بحران‌های مالی باید افزایش یابد.

وی با توضیح این نکته که باید شاخص‌هایی مناسب به منظور انتخاب کادر فنی تیم‌های ملی تبیین شود افزود: نظارت بر عملکرد کادر فنی باید با رعایت اصل شفافیت صورت پذیرد.

فریبا محمدیان به نظارت بر روند اجرای مصوبات کارگروه تشخیص و تعیین لباس مناسب برای بانوان ملی پوش تاکید کرد و گفت: باید همه نواب رئیس بانوان باید به استفاده از پوشش مناسب و مورد تائید این کارگروه توجه کنند.

وی فعالیت ورزش‌ی بانوان ایرانی برای تیم‌های ملی را با ارزش قلمدادکرد و افزود: در هر رشته‌ای بانویی برای اهتزاز پرچم ایران تلاش می‌کند باید مورد توجه قرار گیرد. از این روی باید روند کمی و کیفی تمرینات ورزش کارانی که خارج از کشور هستند نیز مورد نظارت و بررسی قرار گیرد.داورزنی: برای تهیه ارز به موقع اقدام کردیملینک منبع