مجری برنامه ویژه سحر شبکه یک انتخاب شد +عکس

استاندارد
مجری برنامه ویژه سحر شبکه یک انتخاب شد +عکس

خبرگزاری میزان: مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما گفت: در ماه مبارک رمضان شبکه یک سیما از ساعت ۲ بامداد تا ساعاتی پس از افطار با پخش برنامه‌های متنوع، لحظات روحانی و در عین حال مفرحی را برای مخاطب رقم خواهد زد.

مجید حلاجی مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما  درباره برنامه‌های این شبکه در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان، شبکه یک به عنوان شبکه ملی و عمومی برنامه‌های متنوعی را برای بینندگان طراحی کرده است. برنامه‌های این شبکه از ساعت ۲ بامداد تا ساعاتی پس از افطار با پخش برنامه‌های متنوع، لحظات روحانی و در عین حال مفرحی را برای مخاطب رقم خواهد زد.

وی در همین راستا افزود: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، اولین قسمت مجموعه تلویزیونی “سرّ دلبران” پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. پیش از پخش سرّ دلبران نیز سخنان آیت‌الله سبحانی با موضوع درس‌هایی از یکی از سوره‌های جزو سی‌ام قرآن کریم پخش خواهد شد. همچنین هر شب پس از سریال جنگ شاد و مفرح “دعوت” به طور زنده و با اجرای نیما کرمی و زینب زارع و تهیه کنندگی مجتبی کشاورز از برج میلاد پخش می‌شود.

مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما درباره ویژه برنامه سحر و افطار ماه مبارک رمضان از این شبکه اظهار کرد: برنامه “ماه خدا” در شبکه یک با اجرای هادی صلحجو سحر‌های ماه مبارک رمضان امسال همراه سحرخیزان است و “ماه و ماهی” نیز به عنوان ویژه برنامه افطار هر روز با اجرای امیرحسین مدرس به روی آنتن می‌رود.

حلاجی به جزئیات ویژه برنامه‌های افطار و سحر ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: “ماه و ماهی” به تهیه کنندگی افشین حسین‌خانی با موضوع قرار دادن تبیین حدیث “المومن مرآت المومن” هر روز به مدت ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۹:۲۰ پخش می‌شود. “ماه خدا” نیز به تهیه کنندگی محمد رحیمی هر بامداد از ساعت ۲ تا دقایقی پس از اذان صبح به طور زنده پخش می‌شود که مرتضی امیری اسفندقه به عنوان کارشناس ادبی و حجت‌الاسلام محمد سعیدی آریا به عنوان کارشناس مذهبی، هر شب در برنامه حضور خواهند داشت. موضوع برنامه امسال ماه خدا، خودسازی و سیر و سلوک است.

وی ادامه داد: پیرو این محور، در دو موضوع عرفان نظری، آیت‌الله جوادی آملی و در موضوع عرفان عملی استاد اخلاق مرحوم حضرت آیت الله محمد شجاعی هر شب در آیتم‌های جداگانه پنج تا هشت دقیقه سخن خواهند گفت. با توجه به موضوع قرآنی که در برنامه “ماه خدا” وجود دارد، در حوزه معارف قرآنی، ۳۲ سوگند از سوگند‌های خدا در قرآن کریم در قالب آیتم‌های ۴ دقیقه‌ای شرح و تفسیر می‌شود. هر شب در برنامه، حجت‌الاسلام سرلک، فراز‌هایی از دعای ابوحمزه ثمالی را در آیتم‌های هفت دقیقه‌ای شرح و تفسیر می‌کند. در این برنامه هر شب ذکر دعای سحر با نغمه‌های زیبای سید قاسم موسوی‌قهار و حاج عباس صالحی پخش خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما درباره دیگر برنامه‌های این شبکه اعم از مستند‌های تلویزیونی بیان کرد: مجموعه مستند تلویزیونی “در امتداد فلق” ویژه برنامه دیگری است که در ایام ماه مبارک رمضان امسال از شبکه یک، تصویرگر زندگی و فعالیت مبلغان دینی خواهد بود. فصل اول “در امتداد فلق” با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی در گذشته تولید و پخش شد، تلاش‌های روحانیون مستقر در نقاط محروم و روستا‌های دورافتاده در ۱۰۰ قسمت به نمایش گذاشته شد و فصل دوم آن همزمان با شروع ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌رود.

حلاجی ادامه داد: مستند “در امتداد فلق” در برنامه­‌های متعدد خود در سال­‌های اخیر که از شبکه یک سیما به نمایش درآمده، کوشیده است تا جلوه‌­هایی هر چند کوچک از حضور موثر و فعالیت­‌های پر از انرژی این معلمان را در نقاط دور و نزدیک سرزمین ایران به تصویر بکشد. مهران رستمی تهیه کنندگی مجموعه “در امتداد فلق” را بر عهده دارد و در ساخت آن شش کارگردان حسین فلاح، جواد مزدآبادی، مصطفی تقی زاده، محمدکرمانشاهی، مهدی رمضانی، و رضا عطار مشارکت داشتند. این مجموعه شب‌های ماه مبارک رمضان، ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما پخش خواهدشد.

وی به چند برنامه ویژه شبکه یک در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و توضیح داد: ویژه برنامه “شبستان” نیز نام برنامه دیگر شبکه یک در این ایام است که در ۳۰ قسمت پنج دقیقه‌ای هر روز یکی از مساجد کشور را معرفی می‌کند و مهران رستمی تهیه کننده آن است. “ثقلین” و “درس‌هایی از قرآن” برنامه‌های دیگر شبکه یک سیما هستند که در این ماه مبارک برای بینندگان پخش خواهد شد. در برنامه ثقلین، هر روز ساعت ۴:۱۵ به مدت یک ساعت با قرائت یکی از قاریان کشورمان، یک جزءِ قرآن کریم از مشهد مقدس و صحن و سرای امام رضا (ع) پخش می‌شود. در برنامه درس‌هایی از قرآن به تهیه کنندگی محمود متوسل هم، هر روز ساعت ۱۸:۱۵ سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی درباره تفسیر قرآن و سایر موضوعات مذهبی و دینی پخش خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما در ادامه افزود: “سخنرانی مذهبی” برنامه دیگری است که هم زمان با شروع ماه مبارک رمضان هر روز، ساعت ۸:۲۰ به مدت ۳۰ دقیقه با موضوعاتی در خصوص ماه مبارک رمضان پخش می‌شود. بر این اساس، سخنرانی حجت‌الاسلام مسعود عالی در دهه اول و سوم و سخنرانی حجت‌الاسلام سید مهدی میرباقری در دهه دوم ماه رمضان پخش خواهد شد. همچنین این شبکه مراسم جزء خوانی قرآن کریم را هر روز ساعت ۴:۴۵ تا ۶ بامداد از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می‌کند.

حلاجی خاطرنشان کرد: شبکه یک سیما همچنین قصد دارد در روز‌های ماه مبارک رمضان، مجموعه تلویزیونی “پایتخت ۴” را روی آنتن ببرد. این سریال به کارگردانی سیروس مقدم در رمضان سال ۱۳۹۴ از این شبکه پخش شده بود که توانست علاوه بر کسب تندیس بهترین سریال سال ۹۴ از نظر مخاطبان در برنامه “سه ستاره”، تندیس بهترین مجموعه تلویزیونی را از چهارمین جشنواره جام جم نیز دریافت کند. “پایتخت ۴” قرار است از روز اول ماه مبارک رمضان هر روز صبح حوالی ساعت ۹:۳۰ از شبکه یک سیما پخش شود.مجری برنامه ویژه سحر شبکه یک انتخاب شد +عکسلینک منبع