ماجرای رفتن قاسم افشار گوینده خبر از زبان محمود حیاتی

استاندارد
ماجرای رفتن قاسم افشار گوینده خبر از زبان محمود حیاتی

نمناک: محمدرضا حیاتی گوینده خبری صدا و سیما حرف و حدیث‌هایی که که درباره رفتن همکارش قاسم افشار از صدا و سیما زده میشود را تکذیب کرد.

او با بیان این مطلب که صحبتی درباره آقای افشار مطرح شد و عکس‌های او در فضا‌های مجازی دست به دست شد، درحالی که چنین چیزی به هیچ وجه واقعیت ندارد، به روزنامه شرق گفته: «حقیقت این است که آقای افشار به دلایلی از خبر خداحافظی کردند و مسئله اتفاقات گفته شده در ارتباط با کار او هیچ نقشی نداشت. البته آقای افشار هم باید می‌دانست ترک کردن میدان خبر در آن شرایط باعث انتشار چنین شایعاتی می‌شود و می‌توانست رفتن خود را به تأخیر بیندازد.»

این گوینده خبر گفته که به خاطر دارد که حتی معاونت سیاسی هم از آقای افشار درخواست کرد برای اینکه شبهه‌ای ایجاد نشود، حداقل سه ماهی رفتنش را به تعویق بیندازد که افشار نپذیرفت.

حیاتی از دوران پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ به عنوان دوران سختی نام برده و اضافه کرده: «دورانی بسیار پرالتهاب و دشوار برای همه به خصوص گویندگان خبر بود. در تمام دوران کاری شرایط سخت بسیاری را تجربه کردم. مثل زمانی که زیر موشک باران خبر می‌خواندیم و فراموش نمی‌کنم روز‌هایی که در استودیو بودیم و هم زمان از بیرون صدای بمب می‌شنیدیم.»

حیاتی در پاسخ به این پرسش که «عجیب‌ترین شایعه‌ای که در مورد خودتان شنیدید چه بود؟» هم گفته: «به واسطه حضورم در تلویزیون و اینکه مردم با چهره ام آشنایی دارند و برای مردم شناخته شده هستم، حرف و حدیث هم هست. با اینکه همیشه از حواشی دوری می‌کنم، اما در مورد من هم شایعه وجود دارد مثل اینکه گاهی می‌شنوم فلان برج یا هتل متعلق به من است.

او درباره شایعه‌ای که بیماری اش و این که دیگر قادر به صحبت کردن و گویندگی نیست هم اینگونه توضیح داده: «بله این را هم خودم شنیدم. موضوع این بود که با وجود سرماخوردگی، چندساعتی خبر خواندم و بعد از آن تار‌های صوتی ام آسیب دید و طبق تجویز دکتر تا دو ماه نمی‌توانستم کار کنم تا شرایط جسمی ام بهبود پیدا کند.»ماجرای رفتن قاسم افشار گوینده خبر از زبان محمود حیاتیلینک منبع