پخش تصاویر «سرزمین پدری» برای اولین بار از تلویزیون

استاندارد
پخش تصاویر «سرزمین پدری» برای اولین بار از تلویزیون

خبرگزاری فارس:  کارگردان مستند «سرزمین پدری» گفت: این مستند ساختاری جستجوگر دارد و تلاش کردیم محتوای این اثر را در قالب مباحث میدانی و شرایط کشور عراق ارائه دهیم.

«محمد بنکدار» گفت: این مستند ساختاری جستجوگر دارد و تلاش کردیم محتوای این اثر را در قالب مباحث میدانی و شرایط کشور عراق ارائه دهیم.
وی در خصوص این مستند که از شبکه‌های مختلف عراق هم پخش شده است افزود: «سرزمین پدری» شرایط حضور ۴۰ ساله امریکایی‌ها در منطقه و به ویژه عراق مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد؛ به همبن دلیل در این مستند موضوعات حمله عراق به ایران، حمله عراق به کویت، انتفاضه شعبانیه و سقوط و اعدام صدام مورد بررسی قرار گرفته است.
کارگردان این اثر تصریح کرد: ۸۰ درصد این اثر مربوط به مصاحبه با شخصیت‌های برجسته سیاسی عزاق است و برای ۲۰ درصد مابقی نیز که تاریخچه ابن کشور را شامل می‌شود، از تصاویر آرشیوی تلویزیون عراق استفاده کرده ایم که تا به حال نشان داده نشده اند.
بنکدار با بیان اینکه «سرزمین پدری» در دو قسمت ساخته شده است، افزود: داستان این اثر از سوی پسری عراقی که پدر را در جریان حمله امریکا به عراق از دست می‌دهد، روایت میشود، از این رو نام آن را «سرزمین پدری» گذاشتیم.

مستند «سرزمین پدری» از تولیدات مرکز بسیج صداوسیماست که شب‌های گذشته از شبکه سوم سیما و شبکه‌های تلویزیونی کشور عراق به نمایش در آمد.

انتهای پیام/پخش تصاویر «سرزمین پدری» برای اولین بار از تلویزیونلینک منبع